Kloubní výživa

Informace

Novinky

Alavis 5 pro psy a kočky 90 tbl

DS49708523

Nový produkt

Komplexní kloubní výživa pro psy s obsahem kyseliny hyaluronové. Obsahuje všechny důležité látky, které se běžně vyskytují v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát. Vhodné pro preventivní podávání.

Více informací

Skladem

701 Kč s DPH

Více informací

Komplexní kloubní výživa pro psy

 

ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček.

 

ALAVIS™ 5 obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

 

Účinné látky obsažené v přípravku ALAVIS™ 5:

glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, kyselina hyaluronová, kolagen II. typu

 

Glukosamin sulfát – VYŽIVUJE

Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

 

Chondroitin sulfát – VYŽIVUJE

Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

 

MSM – PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ

Látka MSM látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.

 

Kyselina hyaluronová – LUBRIKUJE

Kyselina hyaluronová se nachází především v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.

 

Kolagen II. typu – OBNOVUJE

Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.

 

ALAVIS™ 5 doporučujeme podávat:

- psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech)

- štěňatům velkých a obřích plemen během vývoje

- sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií jako jsou

služební psi, dostihoví psi, saňoví psi, psi trénující agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec se psem atd.

 

Obsah účinných látek v jedné tabletě:

Glukosamin sulfát – 500 mg

Chondroitin sulfát – 200 mg

Methylsulfonyl­methan – 200 mg

Kolagen II. Typu – 60 mg

Kyselina hyaluronová – 18 mg

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, sterean hořečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid křemičitý

 

Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

 

Dávkování: psům o hmotnosti 1 až 5 kg podávejte v prvních 14 dnech 1/2-1 tabletu, jako udržovací dávku pak 1/4–1/2 tablety, psům o hmotnosti 1 až 5 kg podávejte v prvních 14 dnech 1/2-1 tabletu, jako udržovací dávku pak 1/4–1/2 tablety, psům o hmotnosti 5 až 10 kg podávejte v prvních 14 dnech 1-2 tabletu, jako udržovací dávku pak 1/2–1 tabletu, psům o hmotnosti 10 až 15 kg podávejte v prvních 14 dnech 2-3 tabletu, jako udržovací dávku pak 1–1,5 tablety, psům o hmotnosti 15 až 25 kg podávejte v prvních 14 dnech 3-4 tabletu, jako udržovací dávku pak 1,5–2 tablety, psům o hmotnosti 25 až 45 kg podávejte v prvních 14 dnech 4-5 tabletu, jako udržovací dávku pak 2–2,5 tablety, psům o hmotnosti 45 kg a více podávejte v prvních 14 dnech 5-6 tabletu, jako udržovací dávku pak 2,5–3 tablety.

Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1–3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte